تبلیغات
entertaining

entertaining
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
کدام سیستم عامل موبایل بهتره

صفحات جانبی

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

 

یوفا: كریستیانو رونالدو (دوس سانتوس آویرا) متولد پنجم فوریه سال 1985 كه بیشتر با نام (كریستیانو رونالدو) معروف می‌باشد،

فوتبالیست پرتغالی در رده حرفه‌ای است كه در تیم‌های (منچستریونایتد) و (ملی پرتغال) بازی می‌كند. او یكی از بهترین بازیكنان دنیا و یکی از بهترین استعدادهای امروز فوتبال است.

كریستیانو رونالدو در شهر (فانچال) در منطقه (مادیرا) در كشور پرتغال به دنیا آمد. مادر (ماریا دولورس داس آویرا) و پدرش (خوزه دینیس آویرا) بود. او یك برادر به نام (هوگو) و دو خواهر به نام‌های (الما) و (كاتیا) دارد.

نام رونالدو در كشور پرتغال نام رایجی نیست ولی پدر و مادرش به خاطر (رونالد ریگان) رییس‌جمهور آمریكا نام او را رونالدو گذاشتند زیرا ریگان هنرپیشه مورد علاقه پدر رونالدو بود. او تاكید می‌كند این نامگذاری اصلا دلایل سیاسی نداشته است.

وقتی سه ساله بود ضربه زدن به توپ را آغاز كرد. وقتی در شش سالگی به مدرسه رفت دیگر علاقه‌اش به ورزش كاملا نمایان شده بود. او در آن زمان عاشق تیم (بنفیكا) بود و جالب است كه بعدها به تیم رقیب آن یعنی (اسپورتینگ) پیوست.

او ابتدا با یك تیم آماتور به نام (آندورنیا) بازی می‌كرد زیرا پدرش در آن باشگاه شاغل بود. در آن زمان رونالدو تنها هشت سال داشت. در سال 1995 یعنی در ده سالگی (كریستیانو رونالدو) كم‌كم در پرتغال كسب شهرت می‌كرد و آهسته آهسته نامی آشنا در ورزش فوتبال می‌شد. به طوری كه دو تیم برتر شهر مادیرا در پی امضای قرارداد با او بودند.

كریس رونالدو با بازی در مسابقات زیر هفده سال یوفا برای تیم (اسپورتینگ لیسبون) مورد توجه (جرارد هولر) سرپرست وقت تیم لیورپول قرار گرفت. در آن زمان او تنها شانزده سال داشت و به همین خاطر لیورپول از خرید او صرف نظر كرد ولی همین موضوع سبب شد به چشم (سرالكس فرگوسن) بیاید.

در تابستان 2003 او در بازی برابر تیم منچستریونایتد به خوبی توانایی‌های خود را در معرض تماشا قرار داد و نشان داد كه می‌تواند در دو جناح بازی كند.

پس از بازی، اعضای تیم منچستریونایتد همگی از یك استعداد درخشان سخن می‌گفتند. آنها معتقد بودند بهتر است در آینده در كنار این جوان باشند تا مقابل او.

در منچستر یونایتد
فرگوسن این جوان را می‌خواست. او می‌خواست از رونالدو به جای دیوید بكام كه به تازگی به رئال مادرید پیوسته بود بهره ببرد و بدین ترتیب كریستیانو با قیمت 24 میلیون و 12 هزار پوند رهسپار تیم منچستریونایتد شد.

رونالدو در ابتدا با پیراهن شماره هفت ظاهر شد ولی با وجود تمام مهارت‌ها و حمله‌هایش دوست نداشت تحت فشار انتظارات مردم باشد.

انتظاراتی كه از شماره پیراهن او نشات می‌گرفت. او ترجیح می‌داد پیراهن شماره 27 را بپوشد زیرا در اسپورتینگ نیز همین شماره را می‌پوشید.

رونالدو همیشه متهم به خودخواه بودن و تكروی است، با این وجود فرگوسن تمام حیثیت كاری خود را بر روی او گذاشته و مجددا با او قراردادی تا پایان سال 2010 به امضا رسانده است.

رونالدو در مصاحبه‌ای با نشریه (ایونینگ نیوز) گفت: (منچستریونایتد همیشه برای كمك به من حاضر است و همیشه از من حمایت می‌كند. من باید این را تلافی كنم.)ولی رونالدو اغلب در بازی‌ها، مشكل عصبی پیدا می‌كند. او نمی‌تواند اعصاب خود را كنترل كند و زود از كوره در می‌رود. او یك بار به خاطر رفتار خشونت‌بار و انگشت تكان دادن به نشانه تهدید به سوی تماشاچیان از بازی اخراج و از یك مسابقه نیز محروم شد.

(فیلیپ اسكولاری) مربی تیم ملی پرتغال نیز به او هشدار داد در مسابقات جام‌جهانی رفتار خودش را كنترل كند.

كریستیانو رونالدو در سال 2005 به (بازیكن جوان ویژه فیلیپو) معروف شد و از سوی فیفا بیستمین بازیكن برتر تاریخ فوتبال لقب گرفت. او با وجود اخلاق تندش محبوب طرفداران منچستریونایتد باقی ماند. به همین خاطر دوست ندارد هرگز تیم منچستریونایتد را ترك كند. او در بازی‌های جام‌جهانی اولین گل خود را با ضربه پنالتی به تیم ملی ایران زد

 زندگی خصوصی
پدر رونالدو كه (دینیس آویرا) نام داشت هفتم سپتامبر 2005 و در زمان بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی از دنیا رفت.

رونالدو چند ساعت پس از شنیدن این خبر مجبور بود برابر تیم روسیه بازی كند و این برای او بسیار سخت بود ولی می‌دانست امكان ندارد در بازی غایب باشد. پس از بازی، سرالكس فرگوسن خود، رونالدو را مشایعت كرد و به كشورش فرستاد.

در اكتبر سال 2005 او به همراه مرد دیگری به اتهام آزار جنسی دستگیر و مورد بازجویی قرارگرفت. رونالدو كه به گفته خودش از همه جا بی‌خبر بود این اتهام را تكذیب كرده و آن را توطئه‌ای برای بد نام كردن خود دانست. پلیس نیز كه مدرك لازم و كافی برای این موضوع نداشت او را آزاد كرد.

رونالدو پیش از این با زنی به نام (مرچه رومرو) مجری اسپانیایی تلویزیون پرتغال رابطه داشت. هر چند اصلیت اسپانیایی دارد ولی در پرتغال به دنیا آمده و رشد كرده است. او با آشنایی خود با رونالدو تنفر خیلی‌ها را برانگیخت زیرا بسیاری از طرفداران رونالدو او را شایسته نامزدی فوتبالیست محبوب خود نمی‌دانستند و سایت‌های اینترنتی علیه او ایجاد كردند.

(مرچه) نه سال از كریستیانو بزرگ‌تر بود و از همسر اولش طلاق گرفته بود. او برای نخستین بار در نشریات پرتغال اعتراف كرد كه با كریستیانو رابطه دارد ولی رونالدو با وجود عكس‌های زیادی كه از آن دو گرفته شده بود، هرگز این حرف را تایید نكرد. او همیشه دوست دارد زندگی خصوصی خود را به معنای واقعی آن خصوصی نگه دارد و معتقد است زندگی خانوادگی از زندگی حرفه‌ای جداست.

ولی چندی پیش اعلام كردند كه این رابطه بالاخره به پایان رسیده است. ولی نه (مرچه) از این موضوع حرفی به میان آورد و نه رونالدو. تنها یكی از دوستان آنها به خبرنگاران گفت: ارتباط آنها به جدایی انجامیده و مرچه از این اتفاق بی‌نهایت ناراحت است. سرانجام در بیستم سپتامبر 2006 (مرچه) هم تایید كرد كه دیگر رابطه‌ای با كریستیانو رونالدو ندارد.

او هزینه سفر (مارتونیز) پسربچه یازده ساله اندونزیایی و پدرش كه از بازماندگان سونامی بودند را پرداخت تا آنها بتوانند به خاطر علاقه پسرك برای دیدن بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی به اروپا بروند.
دیگر هم‌تیمی‌های رونالدو پس از ملاقات این پدر و پسر تقبل كردند كه با كمك یكدیگر هزینه خرید یك خانه جدید در اندونزی را برای آنها فراهم آورند. پس از پایان بازی‌های مقدماتی، رونالدو به اندونزی رفت تا از سرزمین‌های مصیبت‌زده آن دیدن و برای آنها كمك‌های خیریه جمع‌آوری كند. او در این سفر با (یوسف كالا) رییس‌جمهور اندونزی نیز دیدار كرد و توانست با به حراج گذاشتن وسایل ورزشی خود در جاكاراتا پایتخت اندونزی، 120 هزار دلار آمریكا كمك جمع كند.

رونالدو هم اكنون یك خانه دو میلیون پوندی در (وود فورد) واقع در انگلیس دارد. پس از حضور كریستیانو در تیم ملی كشور پرتغال و بازی مقابل تیم انگلیس در مسابقات جام‌جهانی آلمان، طرفداران تیم انگلیس به نشانه خشم خود شیشه‌های خانه گران‌قیمت كریستیانو را شكستند.

رونالدو نیز از این عكس‌العمل غیرمنطقی مردم ناراحت شد و اعلام كرد منچستر را ترك می‌كند و آینده او در اسپانیاست. (مرچه) سی ساله كه در آن زمان هنوز با كریستیانو رابطه داشت گفت: اگر كریستیانو قبل از این‌كه خشم مردم فرو بنشیند به انگلیس بازگردد، كار احمقانه‌ای كرده است. او حتی از ستاره منچستریونایتد تقاضا كرد برای بردن وسایلش هم به آن جا بازنگردد.


شایعه رابطه كریستیانو رونالدو با دختری به نام (جمااتكینسون) به تازگی بر سر زبان‌ها افتاده است. با این وجود نامزد قبلی كریستیانو پیام تبریك خود را برای او فرستاد (مرچه رومرو) كه در سال 2005 از كریستیانو جدا شد بهترین آرزوهایش را نثار این زوج كرده است. گفته می‌شود (جما) نیز به تازگی از نامزد سابقش كه اتفاقا او نیز یك فوتبالیست بوده، جدا شده است. رابطه كریستیانو و (جمااتكینسون) ناگهان تیتر درشت صفحه اول تمام نشریات پرتغال شد.

(جمااتكینسون) هنرپیشه نوپای شبكه ITV خود اظهار داشته كه با كریستیانو رونالدو آشنا شده است.

او نخستین بار كریستیانو را همین اواخر در یك مهمانی ملاقات و اعتراف كرد از این آشنایی بسیار خوشحال است. وی اظهار داشت: (كریستیانو مرد خیلی خوبی است. شنیده‌ام خیلی‌ها به من حسادت می‌كنند. این موضوع برای من اصلا عجیب نیست.) این هنرپیشه 22 ساله كه پیش از این با (ماركوس بنت) بازیكن تیم (چارلتون) آشنا بود، گفت: (من به فوتبال علاقه خاصی ندارم و اگر با كریستیانو آشنا شده‌ام به خاطر شخصیت اوست. اصولا فوتبالیست‌ها همه آدم‌های خوبی هستند. در ضمن دلم نمی‌خواهد زیاد درباره این موضوع صحبت كنم چون نامزدی من با ماركوس به خاطر مصاحبه‌ام با خبرنگارها به هم خورد. نمی‌خواهم این موضوع دوباره تكرار شود.) ظاهرا از این پس یك زن به جرگه زنان خبرساز فوتبالیست‌های انگلیس افزوده شده است.

سرالكس فرگوسن همیشه از كریستیانو رونالدو به عنوان یك بازیكن برتر نام می‌برد. او در یك مصاحبه مطبوعاتی در جواب به این سوال كه آیا رونالدو بازیكن سال می‌شود یا نه، اظهار داشت: (مطمئنم نام او در لیست است. او 21 سال دارد و به نظر من بهتر از این هم می‌شود. او به بلوغ لازم رسیده و امیدوارم بازیكنان جوان ما مثل او خود را نشان دهند.

خیلی كم هستند كسانی كه مانند كریستیانو می‌توانند برابر بازیكنان هجومی بایستند. مدافعان نمی‌توانند این جور بازیكنان را كنترل نمایند؛ به همین خاطر است كه همه به او به چشم یك (خطر بزرگ) نگاه می‌كنند.)

كوتاه از كریستیانو
_ او در بازی‌های یورو 2004 و جام‌جهانی 2006 به عنوان جذاب‌ترین بازیكن شناخته شد.
_ در كودكی با نام مستعار (كلویورت) نامیده می‌شد.
_ او از سهام‌داران (نایك)، (پیپ جینز)، (اكسترا جاس) (نوشیدنی انرژی‌زای اندونزی) و اتومبیل سوزوكی است هر چند كه خود یك اتومبیل بی‌‌ام‌و مشكی دارد.
_ تیم محبوب كودكی او (بنفیكا) بود.
_ قهرمان كودكی رونالدو (مارادونا) بود.
_ قهرمان كنونی او (لوییس فیگو) و (تیه ری‌آنری) هستند.
_ رونالدو كه در لیسبون بزرگ شده است همیشه به خاطر لهجه (مادیرایی)‌اش مورد تمسخر بچه‌ها قرار می‌گرفت.
_ رونالدو با (آلبرتو جاردیم) فرماندار زادگاه خود دوست صمیمی است


منبع:یوفا
طبقه بندی: زندگی نامه،
[ سه شنبه بیست و یکم مهرماه سال 1388 ] [ 16:30 ] [ پرهام رحمانی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


سلام به وبلاگ من خوش آمدید.پرهام رحمانی هستم دوره 35 مفید 1...امید وارم که از مطالب وبلاگ خوشتان بیاید وبتواندبخشی از نیاز های شما را برآورده سازد.لطفا برای بهتر شدن وبلاگ در نظرسنجی شرکت کنید.
پرهام رحمانی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools
[ طراح قالب : پیچک ] [ Weblog Themes By : Pichak.net ]

تبادل لینک

خرید بک لینک